Przygotowanie skóry do zabiegu chemoeksfoliacji

Peelingi chemiczne – sposób na regenerację skóry

Nasza skóra jest ciągle narażona na czynniki zewnętrze oraz wewnętrzne, przyspieszające procesy jej starzenia. Stres oksydacyjny, zanieczyszczenia środowiska, wpływ promieniowania UV, tryb życia i inne bodźce przyczyniają się do utraty nawilżenia i jędrności skóry, pogłębienia się zmarszczek oraz postawania przebarwień. 

Systematyczna pielęgnacja dopasowana do potrzeb skóry pomaga niwelować czynniki niekorzystnie wpływające jej stan i wygląd. Wśród procedur odmładzających warto wyodrębnić zabiegi z użyciem peelingów chemicznych. Działają one regenerująco, zmniejszają drobne linie mimiczne oraz zmarszczki, rozjaśniają przebarwienia, wyrównują koloryt skóry i zwężają pory.

Zabieg chemoeksfoliacji jest sprawdzoną i bezpieczną metodą pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Często peelingi chemiczne wykonywane są jako pierwszy etap w zabiegach pielęgnacyjnych, w szczególności dla cery potrzebującej oczyszczenia i regeneracji.

Przygotowanie skóry do zabiegu

Ważnym etapem jest właściwe przygotowanie skóry do zabiegu z użyciem kwasów. Odpowiednia pielęgnacja przed i po zabiegu wzmacnia efekty procedur gabinetowych i zapewnia prawidłową regenerację naskórka. Zaleca się:

✦ Nie stosować doustnych retinoidów przez okres min. 6 miesięcy;
✦ Skóra przed zabiegiem nie może być podrażniona; nie może być przerwana ciągłość naskórka.
✦ Minimum 7 dni przed zabiegiem należy odstawić silnie działające produkty z tlenkiem benzoilu, heksylorezorcynolem, skoncentrowaną witaminą C, retinolem i siarką oraz kwasami AHA i BHA;
✦ 7-10 dni przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, preparatów drażniących skórę, środków samoopalających.
✦ Mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić – w przypadku niektórych peelingów zaleca się stosowanie odpowiedniego preparatu na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem.
✦ 2-3 dni przed peelingiem nie należy wykonywać masażu twarzy;
✦ Miesiąc przed peelingiem nie należy opalać się i korzystać z solarium.

Efekty kuracji

Oddziaływanie kwasów jest bardzo wszechstronne. Ich zastosowanie nie ogranicza się tylko do złuszczania. Podstawową funkcją peelingów jest pobudzenie skóry do odnowy i regeneracji. Chemiczna eksfoliacja mobilizuje procesy przemiany komórkowej, co z kolei polepsza strukturę oraz wygląd skóry. Peelingi chemiczne zajmują wysoką pozycję wśród najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetologicznych. Są znacznie mniej kosztowne w porównaniu z zabiegami opartymi na laseroterapii, a efektem jest:

✦ Odświeżenie, wygładzenie i regeneracja skóry;

✦ Głębokie oczyszczenie porów, co pozwala na szybszą wymianę jonów i natlenienie skóry;

✦ Zmniejszenie zmarszczek, plam i przebarwień, blizn potrądzikowych i rozstępów;

✦ Zmniejszenie łojotoku, rozszerzonych porów, wyciszenie zmian trądzikowych i stanów zapalnych; 

✦ Odmłodzenie i rewitalizacja skóry;

✦ Poprawa napięcia, jędrności i elastyczności skóry.

 

 

Peelingi chemiczne Simildiet to preparaty o wysokiej skuteczności ukierunkowane na poszczególne problemy skóry, takie jak utrata nawilżenia i napięcia, zmarszczki mimiczne, przebarwienia, trądzik czy blizny.

Skontaktuj się z nami by poznać ofertę dla profesjonalistów.


Zobacz produkt



Zobacz produkt



Zobacz produkt



Zobacz produkt



Zobacz produkt



Zobacz produkt



Zobacz produkt



Zobacz produkt